Sık SorulanlarHasta Yorumları

Cerrahi Varis Tedavisi

Cerrahi Varis Tedavisi

Genişlemiş toplardamarların koparılarak çıkarılması veya bağlanması şeklinde yapılan ameliyattır. Birkaç tipi vardır:

Cerrahi Varis Tedavisi

Pake Eksizyonu

Varisleşmiş yan dalların şişlik halinde görüldüğü yerlere pake denir. Pake eksizyonunda safen ven denilen toplardamarlar çıkarılmaz sadece varisleşmiş yan dallar koparılarak çıkarılır. İşlem ameliyathanede yapılır. Her şişlik olan bölgeye kesi yapılır, o bölgedeki yan dal koparılarak çıkarılır. Kesi ve dikiş vardır. Sonrasında sıkı bandaj gereklidir.

Perforan Ven Ligasyonu

Derin ve yüzeysel toplardamarlar arasındaki bağlantı damarlarına perforan ven denir. Normalde 2-3 mm kalınlığındadır. 3 mm’in üzerinde ve varislerle ilişkili perforan venlerin varlığında bu işlem yapılabilir. İşlem ameliyathanede yapılır. Ultrasonla perforan venler işaretlenir, kesi yapılarak girilir, perforan venler bağlanır. Kesi ve dikiş vardır. Sonrasında sıkı bandaj gereklidir.

Stripping Tekniği

Varisli damarın koparılıp sıyrılarak çıkarılması yöntemidir. İşlem ameliyathanede yapılır. Büyük varislerde problem varsa bağlantı yerinden damar bağlanır, bacağa doğru kasıktan metal bir T çubuk damarın içine sokulur, ucunun ilerlediği son yerden bir kesi daha yapılır, buradan metal bir topuz çubuğun ucuna takılır.

T çubuk kıvırılarak damar kasıktan dışarı sıyrılıp alınır. Bu arada ilişkili yan dallar kopar, kanama ve hematom olabilir. Sıkı bandaj ve yatak istirahati gereklidir.

Varis Ameliyatı Olanların Yorumları

Varis ameliyatı olmak zorunda kalarak bu ameliyat ile varis tedavisi yaptıranlar bu tedavinin oldukça güç ve ağrılı olduğunu ifade etmektedirler. Geçmişte varis ameliyatı olan hastaların yorumları genellikle bize ameliyatsız varis tedavisi yaptırmak için başvurduklarında tarafımızca öğrenilmektedir.

Bir bacağındaki varisi ameliyat ile tedavi ettiren kişilerin ameliyatsız varis tedavisi olması sonrasında büyük rahatlık olduğunu söylemeleri bu konuda bizi mutlu etmektedir. 

 

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
Soru Sor
Hasta Yorumları
Her şey 30 dakika sonucunda bitmişti
Her şey 30 dakika sonucunda bitmişti 03.12.2019

Rengin Türkgüler hocamı ilk başta sosyal medyadan takip etmneye başladım. Daha sonra kliniğe gelmeye karar verdim. İyi ki... Geldiğim an şikayetlerimden bahsettim, ardından çok güzel bir ultrason hocamın en güzel muayene şeklinin '' aykata ultrason'' ardından ''işte bu'' ditip tedaviye karar verdim. İyi ki...

Ameliyat olmak istemiyordum. İyi ki gelmişim çok memnun kaldım.
Ameliyat olmak istemiyordum. İyi ki gelmişim çok memnun kaldım. 22.02.2018

Ben Rengin Hanım'ı internette tanıtımlarından görerek takibe aldım ve yorumları okuyarak takip ettim. Yapılan yorumlar çok hoşuma gitti. Ameliyat olmak istemiyordum. İyi ki gelmişim çok memnun kaldım. Ağrılarımdan ve kötü görüntüden beni kurtardığınız için çok teşekkür ederim.

Varis yaralarım vardı, kanıyordu...
Varis yaralarım vardı, kanıyordu... 16.02.2018

Ben Erdal Tülücü, 49 yaşındayım. Adana Osmaniyeden gelen bir hastayım. Rengin Hanım'a ilk geldiğimde yaralarım vardı. 2 tanesi kanıyordu. Lazer tedavisi ve köpük tedavisi gördüm. Son durumdan çok memnunum.

Bacaklarımdaki ağrılar, şişlikler anında geçti
Bacaklarımdaki ağrılar, şişlikler anında geçti 30.11.2017

Rengin hocamızı uzun araştırmalar sonucu internet ten buldum. Ameliyat olmadan geçmez diyen başka doktorlarla görüşmüştüm. Geçmez dedi. Rengin hocamın videolarını youtube den izledim. Bana güven verdi ve hocama muayeneye geldim. Önce korkuyordum. Hocamın güler yüzü ve bilgisi sayesinde masaya yattım.

Sağlıklı bacaklara kavuştum
Sağlıklı bacaklara kavuştum 25.11.2017

Dr. Rengin hanıma , arkadaş tavsiye etmişdi. Bacaklarımda yoğun bir şekilde varislerim vardı. Beni rahatsız ediyordu. Üç seans oldum ve bu gün birinci ay kontrolüme geldim. Tedavi öncesi resimlerle aradaki farkı gördüm. Sağlıklı bacaklara kavuştum. Ben, dr. Rengin hanıma çok teşekkür ederim.

Dikiş ve kesi olmadan çıkıntılı varislerimden kurtuldum
Dikiş ve kesi olmadan çıkıntılı varislerimden kurtuldum 24.11.2017

Rengin hocama yaklaşık 1 ay önce arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine geldim. Son 2 senedir bacağımdaki varis ağrılarından muzdariptim. Tek seansta dikiş ve kesi olmadan çıkıntılı varislerim den kurtuldum. Hocamın güleryüzü, sakinliği, operasyon esnasında bilgilendirme yapması işlemin sohbet havasında geçmesini sağladı.

Variste Tek Çare Ameliyat Değilmiş
Variste Tek Çare Ameliyat Değilmiş 18.10.2017

Ben nevşehirden Tavsiye üzerine Rengin hocama geldim iyikide geldim gittiiğim bütün DOKTORLAR cerrahi işlem kesim AMELİYAT olmalısın diyorlardı ve çok Ağrılarım vardı Genişlemiş olan Damarların psikolojimi bozuyordu Tek Çarem Ameliyat Diye Düşünürken ALLAh karşıma Rengin Türkgüler doktorumu çıkardı.

Çok memnun kaldım
Çok memnun kaldım 14.08.2017

Rengin hanımı çok ağrılı ve sancılı bir yanlış tedaviden sonra buldum. Başka bir doktordan memnun kalmayınca internet üzerinden buldum. Çok memnun kaldım. Güler yüzlü , anlayışlı, sevecen bir doktor. Yapılan hataları düzelti sağolsun. Bacaklarımdaki varislerden kurtuldum. İyiki varsınız , iyiki tanımışım.

İyileşme oldu ve ben bile inanamadım
İyileşme oldu ve ben bile inanamadım 05.08.2017

Rengin hocamı internet üzerinden ulaştım. Yıllardır varislerimi kafama takıyordum ve geçmeyeceğini düşünüyordum. Rengin hocamın ilgisi alakası ve samimiyeti beni cesaretlendirdi ve tedaviye başladık. 2 seans sonrasında varislerim de gözle görülür bir iyileşme oldu ve ben bile inanamadım.

Her aşaması sorunsuzdu
Her aşaması sorunsuzdu 03.08.2017

Mükemmel bir klinik. Rengin Hanım mükemmel bir doktor. Ben internetten ve çevremden çok araştırarak Rengin Hanım'ı buldum. Sonrasında muayeneye geldim. Hemen tedavi planım hazırlandı. Önce lazer , daha sonra köpük tedavisi yapıldı. Klinikte çalışanlar, çok iyi enerjileri olan harika insanlar.

Ufuk Üniversitesi Cad. Farilya Bussines Center, No:8, Kat:14, Ofis:68, Çukurambar, Çankaya
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0532 385 31930312 224 1314