Sık SorulanlarHasta Yorumları

Köpükle Varis Tedavisi

Köpük Tedavisi Ankara

Köpükle Varis Tedavisi

Köpük tedavisi aslında skleroterapi ile varis tedavisinin bir çeşididir.

Ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerini anlattığımız yazımızda da saydığımız tedavi yöntemlerinden biri olan köpük tedavisi en sık kullanılan varis tedavisi yöntemlerinden birisidir. Köpükle varis tedavisi hasta rahatlığı açısından en yüksek konforu sağlayan tedavi yöntemidir.

Özellikle tedavinin çok hızlı sonuç vermesi daha yapılırken tedavinin sonuçlarının an be an görülmesi büyük bir avantajı ortaya koyar.

Köpükle varis tedavisi diğer ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerinde olduğu gibi hastane ortamına ihtiyaç göstermez. Bu tedavinin yapılması için önceden bir hazırlık yapılması gerekmediği gibi tedavi sırasında da anestezi gerekmez. Varis tedavisi köpük yöntemi bu nedenle çok tercih edilen bir yöntemdir. 

Tedavi olmak isteyen kişi günlük yaşamının içinde herhangi bir zamanda varis tedavisine yürüyerek gelip aynı gün evine yürüyerek gidebilir. Günlük yaşam aktivitelerine kaldığı yerden devam edebilir.

Köpük tedavisi için yaklaşık olarak 15 dakikalık bir süreye ihtiyaç duyulur. Bu süre içinde hasta yapılan işlemi izleyerek tedavinin sonuçlarını çok hızlı bir şekilde görebilir.

Köpük tedavinin yapılmasında ne kullanılır?

Köpük tedavisi ve skleroterapi yapılması esnasında kullanılan ilaç aynıdır. Sadece köpük tedavisinde ilaç özel bir alet yardımı ile hava ile karıştırılarak köpük hale getirilerek damarların içine verilir.

Köpük tedavisi hangi halde uygulanır?

Varis hastalığının belirli seviyeye ulaşması durumunda köpükle varis tedavisi yöntemi uygulanır. Köpük tedavisi ile varis hastalının sonlandırılmasına ilişkin tedavi kararını varis muayenesini yapan girişimsel radyoloji uzmanı verir.

Köpük yöntemi ile varis tedavisi

Genellikle lazerle varis tedavisi uygulanabilecek kadar geniş olmayan ve nispeten daha dar varislere köpük tedavisi uygulanır. Varis tedavisinin hangi halde yapılacağına pek çok etken belirleyici olur. Örneğin ağrı seviyesindeki artış, estetik kaygılar köpükle varis tedavisi yapılmasına karar verilmesine neden olur. Köpüklü varis tedavisi konfor arayan kişilerin en çok tercih ettiği bir yöntemdir. 

Köpük tedavisi ne zaman yapılmalıdır?

Köpük tedavisi genel olarak cilt yüzeyinden görülen damarlara uygulanır. Bu nedenle bu damarlara yapılan işlem sonrasında damarların çevresinde renk değişimine neden olabilir. Böyle bir durum karşısında tedavi sonrasındaki sürede hastalar bacaklarının görülmesini istemeyebilirler.

Geçici olan bu durumun yaz aylarına denk gelmesi halinde hastalar şort ve etek giyemeyebilicektir. Bu nedenle köpükle varis tedavisinin yaz aylarında yapılması çoğu hasta tarafından tercih edilmez.

Köpükle varis tedavisinden önce ne yapılmalıdır?

Tüm varis tedavisi kararlarının verilmesinden önce renkli doppler ultrason eşliğinde varis muayanesi yapılmalıdır. Bu muayene sırasında renkli doppler ultrason sayesinde bacak toplardamarlarındaki hastalıklı bölümlerin tespit edilmesi ve venöz haritalamanın hazırlanması gerekir. Böylece varisli damarların yeri belirlenmiş olur ve tedavi sırasında sağlıklı bölümlerin kapatılmaması sağlanır.

Köpük tedavisi hakkında daha ayrıntılı bilgi için doktorunuza danışın!

Köpükle Varis Tedavisi Sık Sorulan sorular
 • Varis Tedavisini Hangi Doktor Yapar ?
  Varis Hastalığı İçin Hangi Doktor ve Bölüme Gidilir?

  Varis hastaları son dönemde varis tedavisini kimin yaptığı konusunda ciddi olarak kafa karışıklığı yaşamaktadır. Ancak bu kafa karışıklığı aslında yerinde değildir. 

  Varis bir toplardamar hastalığıdır ve uzun yıllar boyunca bu damar hastalığına kalp damar cerrahları ameliyat ile tedavi etmeye çalışmıştır. Ancak gelişen teknoloji ile birlikte pekçok hastalık ameliyatsız olarak tedavi edilmeye başlandı. Özellikle girişimsel radyolojinin gelişimi ile birlikte görüntüleme eşliğinde kapalı işlemler yapılmaya başlandı. 

  2000 yılının başında Amerikalı bir girişimsel radyoloji uzmanı olan Dr. Robert MIN tarafından geliştirilen bir teknik ile varisli damarlara cerrahi işlem yani ameliyat yapılmasına gerek bırakmayan bir tedavi yöntemi bulundu. Bu yöntem endo venöz lazer ablasyon idi. Girişimsel radyoloji uzmanları pek çok hastalığı ameliyatsız şekilde tedavi ettiği gibi varisi de ameliyatsız şekilde tedavi eden bu yöntemi buldular ve geliştirdiler. Bugün artık ameliyatlık varis hastalarına ameliyat olmadan varis tedavisi olma imkanını sağlayan teknoloji ve teknik Girişimsel radyoloji tarafından geliştirilmiş ve 2000 yılından bu yana kullanılmaya devam etmektedir. 

  Varis ameliyatı olması gereken tüm hastalara ameliyatsız varis tedavisi yöntemi ile varis tedavisini girişimsel radyoloji uzmanları hızlı konforlu ve ağrısız şekilde yapmaktadırlar. Girişimsel radoyoloji uzmanları işlemi yaparken ultrason yardımı ile işlem yaptığı yeri açmadan izleyebilmekte ve buraya işlemi bir iğne deliğinden girerek yapmaktadır. Ultrason kullanma ehliyetine ve yeteneğine sahip olan radyoloji uzmanları işlem yaptıkları yeri hatasız olarak tespit etmekte ve sadece hastalıklı bölgeye varis tedavisi yapmaktadır. Böylece işlem sırasında sağlıklı bir damarın kapatılmamasını sağlamaktadır. 

  Varis Muayenesini Kim Yapar?

  Varis hastalığının bir toplardamar hastalığı olduğunu daha önce ifade etmiştik. Varisli damarların renkli doppler ultrason ile incelenmesi gereklidir. Bu işlemi de radyoloji uzmanları yapabilir. Zira ultrason cihazını kullanma konusunda uzman olan doktorlar radyoloji uzmanlarıdır. 

  Son yıllarda girişimsel radyoloji alanının gelişmesi ile birlikte varis hastalığının teşhisinin yanı sıra varis hastalığının ameliyatsız yöntemler ile tedavisi de radyoloji uzmanları tarafından yapılmaya başlanmıştır. 

  Böylece uzun yıllardır kalp damar cerrahları tarafından yapılan varis ameliyatı son bulmuş onun yerine ameliyatsız varis tedavisi almıştır. 

 • Varislere Sülük Tedavisi İşe Yarar mı?
  Varislere Sülük Tedavisi

  Modern tıbbın oluşmasından önceki dönemde çok sık olarak kullanılan sülükler pek çok hastalığın tedavisi için kullanılmıştır. Varislere sülük tedavisi de bu dönemde uygulanmaya başlanmıştır. Yapılan bu tedavi sırasında bacak toplardamarlarında biriken kirli kanın dışarıya akıtılması için kullanılan bu canlılar hastaların geçici olarak rahatlamasına neden olmuştur. Bu geçici rahatlama nedeniyle pek çok varis hastası sülüklerin varisler için iyi olduğu sonucuna varmıştır. 

  Varislerde Sülük Tedavisi İşe Yarar mı?

  Varislerde sülük tedavisi yukarıda da ifade ettiğimiz gibi geçici rahatlama sağladığı için tercih edilmiştir. Ancak modern tıbbın imkanları sayesinde varis hastalığının damarlar içindeki kapakçıkların bozulmasından dolayı oluştuğu tespit edildiğinden beri sülüklerin hiçbir faydasının olamayacağı ortaya çıkmıştır. Varis bacak toplardamarlarının içindeki kapakçıkların bozulmasından kaynaklanır ve sülükler damarın içindeki kanı emerek bu kapakçıkların tamir olmasını sağlayamazlar. 

  Varis Tedavisi Sülük İle Yapılamaz

  Varis hastalığı bacak toplardamarları içindeki kapakçıkların bozulması olduğu için bu bozukluğun giderilmesi hiçbir ilaçla mümkün olmadığı gibi sülükle kanın damarın dışına akıtılması ile de mümkün değildir. Varis tedavisi sülük ile mümkün değildir. 

  Variste Sülük Tedavisi Tercih Edilemez

  Variste sülük tedavisi asla tercih edilebilecek bir yöntem değildir. Sülükler doğaları gereği bataklık gibi durgun sularda yaşayan canlılardır ve bünyelerinde mikrop barındırmaları muhtemeldir. Hiçbir yöntemle de bu canlıların dezenfekte edilmesi mümkün değildir. Dezenfeksiyon yöntemleri yüksek ısı ile ya da canlılığı sonlandıran ilaçlarla mümkündır. Bu nedenle sülükle varis tedavisi yapılması mümkün olamaz. 

 • Varis Tedavisi Fiyatları
  2018 Yılı Varis Tedavis Fiyatları

  Varis hastalığının bacak toplardamar sistemindeki bir bozukluk olduğunu daha önce ifade etmiştik. Bu bozukluğun tespiti konusunda da ayakta yapılan renkli venöz doppler ultrason tetkikinin öneminden bahsetmiştik. Bacak toplardamarlarında oluşan varis hastalığının seviyesi ve yeri yapılacak doppler ultrason ile tespit edilir ve varisin nereden nereye kadar olduğu venöz haritalama ile kayıt altına alınır. Yapılan bu tetkikler varis tedavisi fiyatları açısından önemlidir.  

  Varis Tedavisi Ücretleri Varisin Büyüklüğüne Göre Değişkenlik Gösterir

  Yapılan tetkik sonunda elde edilen veriler ışığında toplardamar sisteminin neresinde ne büyüklükte varis olduğu tespit edilir. Böyle bir tespitin yapılmasından sonra bacak toplardamarlarında varisli alanların tedavisi planlanır. Tedavi edilecek alanın büyüklüğü ve uzunluğuna bağlı olarak uygulanacak tedavi ve bu varis tedavisi ücreti belirlenebilir. 

  Varis Tedavisi Fiyatları bu tetkikler sonunda ortaya çıkan tespitlere göre ortaya çıkarılır. Uygulanacak varis tedavisi eğer bütün bir bacak toplardamar sisteminin kapatılmasını içeriyor ise daha kapsamlı bir tedavinin ücreti alınırken kılcal varislere uygulanacak bir kaç seanslık tedavinin ücreti farklı olmaktadır. 

  Varis tedavisi ücretleri tedavinin uygulandığı yıla ve döviz kurlarına bağlı olarak da uygulanmaktadır. Zira enflasyona bağlı olarak her yıl varis tedavisi fiyatları yeniden belirlenmektedir. Keza döviz kurlarına bağlı olarak kullanılan tıbbi malzeme fiyatları da yükselmekte böylece varis tedavisi ücretleri de değişmektedir. 

  Varis tedavisi için gecikmemek ve tedaviyi biran evvel yaptırmak yararlı olacaktır. 

   Peki varis tedavisi pahalı mı? Bu sorunun cevabı ve 2018 yılı varis tedavisi fiyatları için lütfen bize ulaşın. 

 • Varis Tedaviden Sonra Tekrarlar mı?
  Hastalar tedavi olmadan önce sorarlar "Tedavi olduktan sonra varis tekrarlar mı?"

  Tedaviden sonra varis tekrarlar mı, sorusu, varis tedavisi gören hastaların sorduğu en önemli sorulardan biridir. Kişiyi görsel ve sağlık açısından olumsuz etkileyen varislere karşı tedavi görerek, yaşama daha rahat devam etmek isteyenlerin, elbette bu konuyu merak etmeleri doğaldır. Varis ameliyatı olanlar veya ameliyat dışında varis tedavi yöntemlerinden yararlananlar, doğru tedaviyi seçip seçmediklerini merak ederler. Varisin tekrarlamasının, tedavi yöntemleri ile alakası olup olmadığı genellikle merak edilen konulardan biridir. İlk olarak, varisler neden tekrarlar ya da varis tekrarlaması nedir, sorularına yanıt vermeye çalışalım.

  Tedavi edildikten sonra varislerin tekrarlamasının birçok nedeni olabilir.

  Doğru yöntemlerle tedavi edilmeyen varislerin tekrarlama olasılığı vardır. Varis tedavisinde teşhis ve tedavi yöntemleri doğru olarak uygulanmalıdır. Yanlış teknikler bazı durumlarda varislerin yeniden görülmesine sebep olabilir. Ancak her tekrarlama yanlış yöntemlerden kaynaklanmaz. Varis, bir toplardamar yetersizliğidir. Bu durum, ileride tekrar varis görülme ihtimalini doğurur. Doğru damara müdahale edilmezse, varisin tekrar meydana gelmesine rastlanabilir. Ancak tedavi edilmiş bir damarda yeniden varis oluşması beklenmez.

  Kapakçıkların yetersizliği veya venöz yetmezlik adı verilen durumun oluşmasının kesin nedeni henüz bilinmemektedir. Toplardamar kapakçıklarının, görevini yerine getirememesinin genetik - kalıtsal veya hormonsal birçok nedeni olabilir. Hareketsizlik, kilo ve uzun süre ayakta durmak gibi nedenlerle de varisin oluşması söz konusudur. Varisler, küçük, orta veya büyük varisler olarak bir arada veya ayrı ayrı oluşabilir.

  Varis tedavisinde görüntüleme teknikleri ile birlikte tedavi uygulamak, başarı şansını arttıracaktır.

  Günümüzde ameliyatsız birçok tedavi şekli, görüntüleme yöntemleri ile bir arada uygulanır. Bu tür tedavilerde tekrarlama olasılığı yalnızca %4 - %5 arasındadır. Yine de kalıtsal olarak ortaya çıkan varislerin bazılarında yeniden oluşum durumu ortaya çıkabilir. Bu, tedavinin kötü ya da yanlış olduğu anlamına gelmemektedir. Varis ameliyatları açısından baktığımızda, büyük boyuttaki varislerin alınmasından sonra, bazı hastalarda, daha küçük boyuttaki varislerin zaman içinde genişlediğini ve yeni varisleri oluşturduğunu görebiliyoruz.

  İyi planlanmış bir varis tedavisi sonrasında varisin tekrarlaması mümkün değildir.
 • Ağrısız Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?


  Ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerinin tamamında hastaların ağrı duymasını önleyecek bir takım tedbirler alınır. Bu tedbirler sayesinde hastanın tedavi boyunca konforlu bir tedavi olması sağlanır.

  Ağrısız Lazerle Varis Tedavisi 

  Lazerle varis tedavisi sırasında hastanın ağrı duymasını önlemek için bacağa giden ana sinir işlem öncesinde lokal anestezi etkisi altına alınır. Böylece hastanın işlem boyunca bacağını ve ağrıyı hissetmesi önlenir. İşlem boyunca uyuşuk kalan bacak işlemden yaklaşık yarım saat sonra tamamen açılır. Hasta yürümeye başlar ve işlem sonrasında evine yürüyerek gider. Ertesi gün de işine gitmesi mümkün olur. 

  Köpük Tedavisinde Ağrı Sorunu

  Köpük tedavisi sırasında nispeten daha dar damarlara tedavi uygulanır. Bu nedenle damarların içine köpürtülmüş haldeki aterosklerol isimli ilaç enjekte edilir. İlaç temel olarak ağrıya neden olmaz. Ancak iğnelerin bacaklarda ağrıya neden olabileceği akla gelebilir. Bu nedenle köpük tedavisinde kullanılan iğneler şeker hastalarının insülin enjeksiyonu için kullandığı çok çok ince kıl gibi iğneler kullanılır. Böylece bacak toplardamarlarına ilaç enjeksiyonu yapılırken hastaların ağrı duymaması sağlanır. 

 • Köpükle Varis Tedavisinden Sonra Tekrarlar mı?
  Köpükle Varis Tedavisinden Sonra Tedavi Edilen Damarlarda Varis Tekrarlamaz

  Varis bacak toplardamarlarında oluşan bir sağlık sorunudur. Köpükle varis tedavisi varis dolayısıyla bozulan damarlara uygulanan bir tedavi yöntemi olup bu yöntem ile varisli damarlar köpük yardımı ile kalıcı olarak kapatılır.

  Kapatılan damarların bir daha açılması mümkün değildir. Ancak tedavinin yapıldığı sırada henüz varisleşmemiş olan damarların daha sonradan varisleşmesi mümkün olduğundan hastaların bazıları varislerinin tekrarladığını düşünebilirler. Ancak dikkatlice bakıldığında görülecektir ki kapatılmış olan hiçbir varisli damar yeniden açılamaz. 

  Köpük tedavisi varis tedavisinde en sık kullanılan tedavi yöntemi olup bu yöntemin en etkin tarafı varisli damarlar üzerindeki kalıcı etkisidir. 

 • Emzirirken Varis Tedavisi Yapılır mı?
  Emzirirken Varis Tedavisi Yapılır Mı?

  Evet yapılır ancak 

  Tedavi olacak annenin sütüne herhangi bir ilacın karışmamasının sağlanması için bir takım önlemler alınması gerekir. 

  Lazerle Varis Tedavisi Yapılacak Emziren Anneye Narkoz Verilmez

  Lazerle varis tedavisi genel anestezi veya spinal anestezi ile yapılırsa ilaçlar anne sütüne geçer. Bu da bebek için tehlikeli olur.

  Bu nedenle emziren annelere anestezi verilmez sadece lokal anestezi verilebilir. Diş tedavisinde olduğu gibi lazerle varis tedavisi sırasında da aynı sistem ile sadece bacak uyuşturulur. Böylece annenin sütüne ilaç geçmemiş olur ve bebek için bir tehlike oluşmaz. 

  Köpükle varis tedavisi veya skleroterapi

  Hamilelik sırasında vücuttaki kan miktarındaki artışa bağlı olarak kılcal damar varislerinin oluşması annelerin en sık karşılaştığı sorunlardan biridir.

  Bu sorunun tedavisi için annenin emziriyor olmasının bir engeli yoktur. Yani emziren annelere de köpük tedavisi ve skleroterapi yapılabilir. Bu tedavi sırasında kullanılan ilaç anne sütüne karışmadan anne bedeninde yıkılır. Bu nedenle emziren annelerin bebeklerini sütten kesmeyi beklemeden tedavi olması mümkündür. 

 • Skleroterapi Nedir?
  Skleroterapi Nedir?

  Skleroterapi varisli damarların iç yüzeyinin aterosklerol isimli ilaç yardımıyla kapatılmasına verilen addır.

  Skleroterapi iki şekilde uygulanmaktadır.

  Sıvı skleroterapi ve Köpük Skleroterapi

  Sıvı skleroterapi

  Bu yöntemde varisli damarların içine ilaç hiçbir işlemden geçirilmeden doğrudan uygulanır. Çoğu zaman en ince kılcal damarlara uygulanan bu yöntem çok hızlı sonuç verir. Hasta iyileşmeyi işlem sırasında gözlemler.

  Köpük skleroterapi

  Bu yöntemde ise ilacın özel bir işlemden geçirilerek köpürtülmesinden sonra köpük haldeki ilacın varisli damarlara uygulanması yöntemidir. Bu yöndemde de hasta iyileşmeyi anında görebilir. Bu tedavi yönteminde hastaların işlem konforu çok yüksektir.

  Aterosklerol isimli ilacın varisli damar iç yüzeyine verilmesi halinde damar iç yüzeyinde meydana gelen değişim damarın yapışarak kapanmasını sağlar. Böylece varise bağlı şikayetlerde azalma görülür. 

  Skleroterapi daha çok kılcal damar varislerinin kapatılmasında kullanılır. Tedavi çok hızlı ve konforlu şekilde yapılabilir. 

   

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • C
  Cemal. Tuğgan30.07.2017

  Bacaklarım zaman zaman bilhassa sağ bacağim şişmiş gibi ağırlık veriyo bana akşamları bacaklarımda huzursuzluk veriyor akşamlar ayaklarımı yatıp yüksek yere koyuyorum rahatlıyorum birde bu varis Meryem'lerinde almıştım sürüyorum bir rahatlama oluyor ama ben kalıcı Şey istiyorum resmini çekip gönderiyorum az çok bir fikir sahibi olmak istiyorum . ben Manisa merkezdeyim ama masraf ne kadar tutuyor beni bilgilendirirseniz memnun olurum teşekkür ederim Not SGK emeklisiyim faydalanma hakkım varmıştır.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Ayakta Bilateral Venöz Doppler Ultrason yapılarak venöz harita çıkarmam gerekiyor. Buna göre tedavi gerekiyorsa size ne yapılması gerektiğini ve maliyeti hakkında bilgiyi verebilirim. Ancak uzaktan net bir şey söylemek mümkün değil. SGK tarafından her tedavi karşılanmıyor maalesef, estetik olarak tanımlanıyor. 0532 3853193, 0312 2241314 telefon numaralarımız. Kızılırmak Mh Ufuk Üniv.Cd.Farilya İş Merkezi 8/68 Söğütözü ANKARA muayenehane adresim. Ararsanız daha ayrıntılı bilgi verebiliriz. Sağlıklı günler diliyorum.

 • B
  Behiye Altintas28.07.2017

  Bacaklarimda agri ve kasinti var. Sadece birkac tane top seklinde çıkıntı var. Gorunurde baska bir sey yok.. Sadece kopuk tedavisi ile iyilesir miyim? Tedâvi ucretleri e kadar? Tesekkur ediyorum

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Geçmiş olsun. Birkaç tane top şeklinde çıkıntı varsa mutlaka Ayakta Bilateral Venöz Doppler Ultrason yapılsın. Çünkü ameliyat ya da EVLA yapılan büyük safen ven, her zaman dışarıdan sucuk gibi gözükmez. Genellikle top şeklinde çıkıntılar şeklinde kendini belli eder. 0532 3853193/ 0312 224 13 14 telefon numaralarımız. Ararsanız ayrıntılı bilgi verebiliriz. İyi günler diliyorum.

 • M
  Murat Varli03.07.2017

  Iyi gunler klinigize geldigimiz taktirde renkli ultrason vs. Alt yapiniz mevcutmu

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Murat bey merhabalar, Kliniğimiz varis hastalığının teşhisi için gerekli renkli doppler ultrason cihazı ile donatılmış olup tedavi için gerekli her türlü imkanımız da mevcuttur. Kısacası kliniğimiz varis hastalığının teşhis, tedavi ve takibi için gerekli tüm altyapıya sahiptir. İyi günler dilerim.

 • N
  Namık Ökmen14.06.2017

  2004 yılında varisten ameliyat oldum 2016 tekrar türedi inanılmaz derece iğrenç bunlarfan kurtulabilirim

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Namık bey, öncelikle geçmiş olsun. Daha önce ameliyat olmuş olmanız nedeniyle yeni çıkanların neden kaynaklandığını anlamak için doppler ultrason yapılması gereklidir. Eğer kalan varisli damarlar var ise tedavi edilmesi şikayetlerinizin geçmesini sağlayacaktır. Sizin gibi daha önce ameliyat olmuş ancak sorunu çözülememiş çok hastamız olmuştur. Hepsinin sorununu çözmemiz mümkün olmuştur. Lütfen randevu alınız.

 • N
  Nuran Bal01.06.2017

  Bende ve kızımda varis var. Bu varislerden kurtulmak için köpük tedavisi yapılması gerektiğini söylediler. Ancak ilaç bulunmuyor. Bu konuda yardımcı olmanız mümkün mü?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Geçmiş olsun Nuran hanım. İlaç bende var ama ben hastalarım için kullanıyorum. Ben Eczane veya İlaç Deposu değilim. Gelirseniz işleminiz yapılacaktır. Sağlıklı günler diliyorum.

 • S
  Serpil Hamza24.05.2017

  Merhaba doktor hanım. Düzce'de yaşamaktayim. Ayak ve bacak bolgelerimdeki Varis sorunundan sikayetam var ve tedavi olmak isyiyorum. Watsap uzerinden fotoğraf yollasam tedavi ve fiyatlandirma hakiimda bilgi verebilir misiniz?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Serpil hanım merhaba, Öncelikle geçmiş olsun diliyorum. Bacaklarınızdaki varis belirtilerini gözle yapacağımız muayene ile kesin olarak tespit etmek mümkün değildir. Ancak size yardımcı olmak isterim. 0532 3853193 numaralı telefona whatsapp üzerinden fotoğraflarınızı gönderirseniz size dönüş yapabiliriz.

Soru Sor
Hasta Yorumları
Her şey 30 dakika sonucunda bitmişti
Her şey 30 dakika sonucunda bitmişti 03.12.2019

Rengin Türkgüler hocamı ilk başta sosyal medyadan takip etmneye başladım. Daha sonra kliniğe gelmeye karar verdim. İyi ki... Geldiğim an şikayetlerimden bahsettim, ardından çok güzel bir ultrason hocamın en güzel muayene şeklinin '' aykata ultrason'' ardından ''işte bu'' ditip tedaviye karar verdim. İyi ki...

Ameliyat olmak istemiyordum. İyi ki gelmişim çok memnun kaldım.
Ameliyat olmak istemiyordum. İyi ki gelmişim çok memnun kaldım. 22.02.2018

Ben Rengin Hanım'ı internette tanıtımlarından görerek takibe aldım ve yorumları okuyarak takip ettim. Yapılan yorumlar çok hoşuma gitti. Ameliyat olmak istemiyordum. İyi ki gelmişim çok memnun kaldım. Ağrılarımdan ve kötü görüntüden beni kurtardığınız için çok teşekkür ederim.

Varis yaralarım vardı, kanıyordu...
Varis yaralarım vardı, kanıyordu... 16.02.2018

Ben Erdal Tülücü, 49 yaşındayım. Adana Osmaniyeden gelen bir hastayım. Rengin Hanım'a ilk geldiğimde yaralarım vardı. 2 tanesi kanıyordu. Lazer tedavisi ve köpük tedavisi gördüm. Son durumdan çok memnunum.

Bacaklarımdaki ağrılar, şişlikler anında geçti
Bacaklarımdaki ağrılar, şişlikler anında geçti 30.11.2017

Rengin hocamızı uzun araştırmalar sonucu internet ten buldum. Ameliyat olmadan geçmez diyen başka doktorlarla görüşmüştüm. Geçmez dedi. Rengin hocamın videolarını youtube den izledim. Bana güven verdi ve hocama muayeneye geldim. Önce korkuyordum. Hocamın güler yüzü ve bilgisi sayesinde masaya yattım.

Sağlıklı bacaklara kavuştum
Sağlıklı bacaklara kavuştum 25.11.2017

Dr. Rengin hanıma , arkadaş tavsiye etmişdi. Bacaklarımda yoğun bir şekilde varislerim vardı. Beni rahatsız ediyordu. Üç seans oldum ve bu gün birinci ay kontrolüme geldim. Tedavi öncesi resimlerle aradaki farkı gördüm. Sağlıklı bacaklara kavuştum. Ben, dr. Rengin hanıma çok teşekkür ederim.

Dikiş ve kesi olmadan çıkıntılı varislerimden kurtuldum
Dikiş ve kesi olmadan çıkıntılı varislerimden kurtuldum 24.11.2017

Rengin hocama yaklaşık 1 ay önce arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine geldim. Son 2 senedir bacağımdaki varis ağrılarından muzdariptim. Tek seansta dikiş ve kesi olmadan çıkıntılı varislerim den kurtuldum. Hocamın güleryüzü, sakinliği, operasyon esnasında bilgilendirme yapması işlemin sohbet havasında geçmesini sağladı.

Variste Tek Çare Ameliyat Değilmiş
Variste Tek Çare Ameliyat Değilmiş 18.10.2017

Ben nevşehirden Tavsiye üzerine Rengin hocama geldim iyikide geldim gittiiğim bütün DOKTORLAR cerrahi işlem kesim AMELİYAT olmalısın diyorlardı ve çok Ağrılarım vardı Genişlemiş olan Damarların psikolojimi bozuyordu Tek Çarem Ameliyat Diye Düşünürken ALLAh karşıma Rengin Türkgüler doktorumu çıkardı.

Çok memnun kaldım
Çok memnun kaldım 14.08.2017

Rengin hanımı çok ağrılı ve sancılı bir yanlış tedaviden sonra buldum. Başka bir doktordan memnun kalmayınca internet üzerinden buldum. Çok memnun kaldım. Güler yüzlü , anlayışlı, sevecen bir doktor. Yapılan hataları düzelti sağolsun. Bacaklarımdaki varislerden kurtuldum. İyiki varsınız , iyiki tanımışım.

İyileşme oldu ve ben bile inanamadım
İyileşme oldu ve ben bile inanamadım 05.08.2017

Rengin hocamı internet üzerinden ulaştım. Yıllardır varislerimi kafama takıyordum ve geçmeyeceğini düşünüyordum. Rengin hocamın ilgisi alakası ve samimiyeti beni cesaretlendirdi ve tedaviye başladık. 2 seans sonrasında varislerim de gözle görülür bir iyileşme oldu ve ben bile inanamadım.

Her aşaması sorunsuzdu
Her aşaması sorunsuzdu 03.08.2017

Mükemmel bir klinik. Rengin Hanım mükemmel bir doktor. Ben internetten ve çevremden çok araştırarak Rengin Hanım'ı buldum. Sonrasında muayeneye geldim. Hemen tedavi planım hazırlandı. Önce lazer , daha sonra köpük tedavisi yapıldı. Klinikte çalışanlar, çok iyi enerjileri olan harika insanlar.

Ufuk Üniversitesi Cad. Farilya Bussines Center, No:8, Kat:14, Ofis:68, Çukurambar, Çankaya
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0532 385 31930312 224 1314