Sık SorulanlarHasta Yorumları

Lazerle Varis Tedavisi

Lazerle Varis Tedavisi

Lazerle Varis Tedavisi Ağrısız ve Konforludur

Daha önce de ameliyatsız varis tedavisi başlıklı yazımızda da ifade ettiğimiz gibi lazerle varis tedavisi yöntemi Dr. Robert MIN isimli bir girişimsel radyoloji uzmanı tarafından 1999 yılında bulunmuş ve uygulanmaya başlanmıştır.

Bu tedavi yöntemi varis tedavisinde ameliyat yöntemine son vermiştir. Bu yöntem ile varis hastalarının ameliyat olmaktan kurtulduklarını ifade etmek yanlış olmaz. İç varis tedavisi olarak da bilinen yöntem budur

Lazerle varis tedavisi nasıl yapılır?

Varis nedir isimli yazımızda da ifade ettiğimiz gibi varis hastalığı bacaklarımızdaki toplardamarların çapının genişlemesi ve kirli kanı kalbe taşıyamaz hale gelmesi nedeniyle ortaya çıkan bir hastalıktır.

Geçmişte bu hastalıktan kurtulmanın tek yolu ameliyat ile bu damarların kopartılarak çıkarılması idi. Ancak gelişen teknoloji ve lazer enerjisi tedavi amacıyla kullanma imkânın ortaya çıkması üzerine damarın koparılarak çıkarılması yerine damarın lazerle kapatılması yöntemi kullanılmaya başlamıştır.

Girişimsel Radyoloji Uzmanı Dr. Robert MIN’in bulduğu ve uyguladığı lazerle varis tedavisinde lazer enerjisini taşıyan lazer fiberi varisli damarın içine ayak bileğinden bir iğne deliği kadar bir yerden girilerek yerleştirilir. Daha sonra bu fibere lazer enerjisi verilir. Böylece varisli damarın iç yüzeyinin yakılması sağlanır. Damarın iç yüzünü yakan fiber yavaş yavaş dışarıya çekilir ve damarın boylu boyunca yakılması sağlanır. Varisli damarın iç yüzeyinin yanması nedeniyle damar ateşle karşılaşan plastik bir hortum gibi içine doğru yapışarak kapanır. Kapanan damar bacaktaki ana toplardamarların sağlıklı şekilde çalışmasına imkân verir. Böylece varise bağlı şikayetlerde kayda değer şekilde gerileme sağlanır. Hastanın bacağındaki şişlik azalık, kaşıntı kesilir, ağrı hafifler ve yok olur.

Lazerle varis tedavisinin avantajları nelerdir?

 1. Narkoz gerekli değildir. Ameliyathane ortamı gerektirmez.
 2. Ağrısızdır. İşlem sırasında lokal anestezi verilir ve tedavi yapılır.
 3. Bacaklarda işlem sonrasında iğne deliğinden başka hiçbir iz kalmaz.
 4. Hastanede yatmak gerekmez 1 saatlik işlem sonrasında hasta yürüyerek evine gider.
 5. Tüm tedavi ultrason eşliğinde yapılır ve sağlıklı hiçbir damar kapatılmaz.
 6. Tedavi edilen damarlar kapatıldıktan sonra aynı yerden tekrarlama ihtimali yoktur.

Lazerle varis tedavisinden önce ne yapılır?

Lazerle varis tedavisi yapılmadan önce hastanın işlem sırasında ağrı duymaması için bacakta lokal anestezi uygulanır. Böylece hasta işlem sırasında uyanık olmasına rağmen işlemin ağrısın duymaz. Bacak uyuşturulduktan sonra lazer enerjisi verilecek olan damarın çevresindeki dokuların lazer enerjiisinden dolayı yanmaması için önlem almak gerekir. Önlem olarak bu damarın çevresindeki zara tümesan anestezi denilen sıvı verilir. Böylece yakılacak damarın çevresinde bir su yatağı oluşturulur. Böylece damarın çevresindeki dokular ile damarın arasına sudan bir bariyer yapılır. Bu bariyer daha sonra kendiliğinden vücut tarafından emilecek bir sıvıdır ve tamamen zararsızdır. Bu işlemin yapılması sırasında işlemi yapan girişimsel radyoloji uzmanı dokuların arasındaki damarın yerini sürekli olarak ultrason ile kontrol ederek dokuların yanmamasını garanti altına alır.

Lazerle varis tedavisinden sonra ne olur?

Varisli damarın kapatılmasından sonra hasta kısa bir dinlenme süresinden sonra yürütülür. Arkasından da yürüyerek evine yolcu edilir. Lazerle varis tedavisine bağlı olarak anestezinin dağılmasından sonra hafif ağrı duyulması son derece normaldir. Ancak bu durum korkulacak bir durum değildir.

Lazerle varis tedavisi hakkında daha fazla bilgi için lütfen doktorunuza danışınız.
Lazerle Varis Tedavisi Sık Sorulan sorular
 • Varislere Sülük Tedavisi İşe Yarar mı?
  Varislere Sülük Tedavisi

  Modern tıbbın oluşmasından önceki dönemde çok sık olarak kullanılan sülükler pek çok hastalığın tedavisi için kullanılmıştır. Varislere sülük tedavisi de bu dönemde uygulanmaya başlanmıştır. Yapılan bu tedavi sırasında bacak toplardamarlarında biriken kirli kanın dışarıya akıtılması için kullanılan bu canlılar hastaların geçici olarak rahatlamasına neden olmuştur. Bu geçici rahatlama nedeniyle pek çok varis hastası sülüklerin varisler için iyi olduğu sonucuna varmıştır. 

  Varislerde Sülük Tedavisi İşe Yarar mı?

  Varislerde sülük tedavisi yukarıda da ifade ettiğimiz gibi geçici rahatlama sağladığı için tercih edilmiştir. Ancak modern tıbbın imkanları sayesinde varis hastalığının damarlar içindeki kapakçıkların bozulmasından dolayı oluştuğu tespit edildiğinden beri sülüklerin hiçbir faydasının olamayacağı ortaya çıkmıştır. Varis bacak toplardamarlarının içindeki kapakçıkların bozulmasından kaynaklanır ve sülükler damarın içindeki kanı emerek bu kapakçıkların tamir olmasını sağlayamazlar. 

  Varis Tedavisi Sülük İle Yapılamaz

  Varis hastalığı bacak toplardamarları içindeki kapakçıkların bozulması olduğu için bu bozukluğun giderilmesi hiçbir ilaçla mümkün olmadığı gibi sülükle kanın damarın dışına akıtılması ile de mümkün değildir. Varis tedavisi sülük ile mümkün değildir. 

  Variste Sülük Tedavisi Tercih Edilemez

  Variste sülük tedavisi asla tercih edilebilecek bir yöntem değildir. Sülükler doğaları gereği bataklık gibi durgun sularda yaşayan canlılardır ve bünyelerinde mikrop barındırmaları muhtemeldir. Hiçbir yöntemle de bu canlıların dezenfekte edilmesi mümkün değildir. Dezenfeksiyon yöntemleri yüksek ısı ile ya da canlılığı sonlandıran ilaçlarla mümkündır. Bu nedenle sülükle varis tedavisi yapılması mümkün olamaz. 

 • Varis Tedavisi Fiyatları
  2018 Yılı Varis Tedavis Fiyatları

  Varis hastalığının bacak toplardamar sistemindeki bir bozukluk olduğunu daha önce ifade etmiştik. Bu bozukluğun tespiti konusunda da ayakta yapılan renkli venöz doppler ultrason tetkikinin öneminden bahsetmiştik. Bacak toplardamarlarında oluşan varis hastalığının seviyesi ve yeri yapılacak doppler ultrason ile tespit edilir ve varisin nereden nereye kadar olduğu venöz haritalama ile kayıt altına alınır. Yapılan bu tetkikler varis tedavisi fiyatları açısından önemlidir.  

  Varis Tedavisi Ücretleri Varisin Büyüklüğüne Göre Değişkenlik Gösterir

  Yapılan tetkik sonunda elde edilen veriler ışığında toplardamar sisteminin neresinde ne büyüklükte varis olduğu tespit edilir. Böyle bir tespitin yapılmasından sonra bacak toplardamarlarında varisli alanların tedavisi planlanır. Tedavi edilecek alanın büyüklüğü ve uzunluğuna bağlı olarak uygulanacak tedavi ve bu varis tedavisi ücreti belirlenebilir. 

  Varis Tedavisi Fiyatları bu tetkikler sonunda ortaya çıkan tespitlere göre ortaya çıkarılır. Uygulanacak varis tedavisi eğer bütün bir bacak toplardamar sisteminin kapatılmasını içeriyor ise daha kapsamlı bir tedavinin ücreti alınırken kılcal varislere uygulanacak bir kaç seanslık tedavinin ücreti farklı olmaktadır. 

  Varis tedavisi ücretleri tedavinin uygulandığı yıla ve döviz kurlarına bağlı olarak da uygulanmaktadır. Zira enflasyona bağlı olarak her yıl varis tedavisi fiyatları yeniden belirlenmektedir. Keza döviz kurlarına bağlı olarak kullanılan tıbbi malzeme fiyatları da yükselmekte böylece varis tedavisi ücretleri de değişmektedir. 

  Varis tedavisi için gecikmemek ve tedaviyi biran evvel yaptırmak yararlı olacaktır. 

   Peki varis tedavisi pahalı mı? Bu sorunun cevabı ve 2018 yılı varis tedavisi fiyatları için lütfen bize ulaşın. 

 • Varis Tedaviden Sonra Tekrarlar mı?
  Hastalar tedavi olmadan önce sorarlar "Tedavi olduktan sonra varis tekrarlar mı?"

  Tedaviden sonra varis tekrarlar mı, sorusu, varis tedavisi gören hastaların sorduğu en önemli sorulardan biridir. Kişiyi görsel ve sağlık açısından olumsuz etkileyen varislere karşı tedavi görerek, yaşama daha rahat devam etmek isteyenlerin, elbette bu konuyu merak etmeleri doğaldır. Varis ameliyatı olanlar veya ameliyat dışında varis tedavi yöntemlerinden yararlananlar, doğru tedaviyi seçip seçmediklerini merak ederler. Varisin tekrarlamasının, tedavi yöntemleri ile alakası olup olmadığı genellikle merak edilen konulardan biridir. İlk olarak, varisler neden tekrarlar ya da varis tekrarlaması nedir, sorularına yanıt vermeye çalışalım.

  Tedavi edildikten sonra varislerin tekrarlamasının birçok nedeni olabilir.

  Doğru yöntemlerle tedavi edilmeyen varislerin tekrarlama olasılığı vardır. Varis tedavisinde teşhis ve tedavi yöntemleri doğru olarak uygulanmalıdır. Yanlış teknikler bazı durumlarda varislerin yeniden görülmesine sebep olabilir. Ancak her tekrarlama yanlış yöntemlerden kaynaklanmaz. Varis, bir toplardamar yetersizliğidir. Bu durum, ileride tekrar varis görülme ihtimalini doğurur. Doğru damara müdahale edilmezse, varisin tekrar meydana gelmesine rastlanabilir. Ancak tedavi edilmiş bir damarda yeniden varis oluşması beklenmez.

  Kapakçıkların yetersizliği veya venöz yetmezlik adı verilen durumun oluşmasının kesin nedeni henüz bilinmemektedir. Toplardamar kapakçıklarının, görevini yerine getirememesinin genetik - kalıtsal veya hormonsal birçok nedeni olabilir. Hareketsizlik, kilo ve uzun süre ayakta durmak gibi nedenlerle de varisin oluşması söz konusudur. Varisler, küçük, orta veya büyük varisler olarak bir arada veya ayrı ayrı oluşabilir.

  Varis tedavisinde görüntüleme teknikleri ile birlikte tedavi uygulamak, başarı şansını arttıracaktır.

  Günümüzde ameliyatsız birçok tedavi şekli, görüntüleme yöntemleri ile bir arada uygulanır. Bu tür tedavilerde tekrarlama olasılığı yalnızca %4 - %5 arasındadır. Yine de kalıtsal olarak ortaya çıkan varislerin bazılarında yeniden oluşum durumu ortaya çıkabilir. Bu, tedavinin kötü ya da yanlış olduğu anlamına gelmemektedir. Varis ameliyatları açısından baktığımızda, büyük boyuttaki varislerin alınmasından sonra, bazı hastalarda, daha küçük boyuttaki varislerin zaman içinde genişlediğini ve yeni varisleri oluşturduğunu görebiliyoruz.

  İyi planlanmış bir varis tedavisi sonrasında varisin tekrarlaması mümkün değildir.
 • Lazerle Varis Tedavisi Ağrılı mıdır?


  Lazerle varis tedavisi yapılmadan önce alınan bir takım önlemler sayesinde hastanın ağrı duyması önlenir. Özellikle lazerle varis tedavisi yapılan bacağı uyuşturmak önemli bir önlemdir. Diğer yandan işlem yapılacak damarın çevresine de lokal anestezi uygulanır ve hastanın ağrıyı duyması tamamen önlenir. 

  Lazerle varis tedavisi sırasında bacağa giden ana damar uyuşturulur. Bacağa dokunma hissi olur ancak bacakta ağrı hissedilmez. Diş tedavisinde diş kökünün uyuşturulmasına benzeyen bir uygulama olan bu yöntem sayesinde hasta tedavi sırasında uyanık kalır. Tedavi sonrasında kısa sürede uyuşukluk ortadan kalkar ve hasta yürüyerek evine ya da işine gidebilir. 

 • Lazerle Varis Tedavisinden Sonra Ne Yapılmalı?


  Aslında lazerle varis tedavisi sonrasında yapılacak pek fazla bir şey yoktur. Daha çok yapılmaması gerekenleri saymak doğru olur.

  • Lazerle varis tedavisinden sonra hastaya varis çorabı giydirilir. Bu çorabın 24 saat süreyle çıkarılmaması tavsiye edilir. 
  • Tedaviden bir gün sonra banyo yapılabilir. 
  • Lazerle varis tedavisinden sonra giyilen varis çorabının 1 ay süre ile gündüzleri giyilmesi çok önemlidir. Damarın yapışması için bu zorunludur. 
  • Varis çorabının gece uyumadan önce çıkarılması gerekir. 
  • Ağrı olması halinde bu durumu doktorunuza danışmalı ve önerile uymalısınız. 
  • Tedaviden sonra en az 15 gün boyunca ağır kaldırmaktan ve ağır spor yapmaktan kaçınılmalıdır. 
  • Tedavi sonrasında tedavinin yapıldığı yerde hafif gerginlik ve çekme hisleri olabilir bunlar normaldir ve bir müddet sonra sona erecektir endişe etmeyin. 
 • Ağrısız Varis Tedavisi Nasıl Yapılır?


  Ameliyatsız varis tedavisi yöntemlerinin tamamında hastaların ağrı duymasını önleyecek bir takım tedbirler alınır. Bu tedbirler sayesinde hastanın tedavi boyunca konforlu bir tedavi olması sağlanır.

  Ağrısız Lazerle Varis Tedavisi 

  Lazerle varis tedavisi sırasında hastanın ağrı duymasını önlemek için bacağa giden ana sinir işlem öncesinde lokal anestezi etkisi altına alınır. Böylece hastanın işlem boyunca bacağını ve ağrıyı hissetmesi önlenir. İşlem boyunca uyuşuk kalan bacak işlemden yaklaşık yarım saat sonra tamamen açılır. Hasta yürümeye başlar ve işlem sonrasında evine yürüyerek gider. Ertesi gün de işine gitmesi mümkün olur. 

  Köpük Tedavisinde Ağrı Sorunu

  Köpük tedavisi sırasında nispeten daha dar damarlara tedavi uygulanır. Bu nedenle damarların içine köpürtülmüş haldeki aterosklerol isimli ilaç enjekte edilir. İlaç temel olarak ağrıya neden olmaz. Ancak iğnelerin bacaklarda ağrıya neden olabileceği akla gelebilir. Bu nedenle köpük tedavisinde kullanılan iğneler şeker hastalarının insülin enjeksiyonu için kullandığı çok çok ince kıl gibi iğneler kullanılır. Böylece bacak toplardamarlarına ilaç enjeksiyonu yapılırken hastaların ağrı duymaması sağlanır. 

 • EVLA Nedir ?
  EVLA

  Endo Venöz Lazer Ablasyon kelimelerinin baş harflarını temsil eden EVLA damar içinin lazer ile yakılmasını ifade eden İngilizce kelimelerin baş harfleridir. 

  Lazerle varis tedavisi olarak bilinen varis tedavi yönteminin tıp alanındaki bilimsel adı olan EVLA en güncel varis tedavisi yöntemidir. Evla ile varis tedavisi yönteminde lazer enerjisini taşıyan fiber damar içine yerleştirilir ve damarın iç cidarı bu fiber yardımı ile yakılarak kapatılır. 

 • İç Varis Nedir ?
  İç Varis;

  Gözle görülmeyen, bacak kaslarının arasındaki damarlarda oluşan varis türüdür.

  Bacak toplardamarları her zaman cilt yüzeyinden görülebilecek şekilde genişlemezler bazı zamanlarda kasların arasında da kaldığı olur. Böyle bir durumda varise bağlı şikayetlerin tamamı görülmekle birlikte gözle görülen damar olmaz. Bu durumda varis teşhisinin konulması için renkli doppler ultrason eşliğinde varis muayenesinin yapılması gerekir. 

  İç Varis Tedavisinde Yeni Yöntem

  İç varis tedavisinde kullanılan en yeni yöntem endo venöz lazer ablasyon yöntemidir. Bu yöntem ile varis tedavisi ameliyatsızdır. Hasta tedaviye yürüyerek gelir bir saatlik bir işlemden sonra evine ya da işine yürüyerek dönebilir.

   

   
Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • E
  Emine11.07.2018

  MERHABA RENGİN HANIM BEN SİZE TOKATTAN YAZIYORUM.TOKAT DEVLET HASTANESİNDE VENÖZ YETMEZLİKLE ULTRASON ÇEKTİRDİM VE DOKTORUM LAZERLE ALALIM DEDİ.ACABA DEVLET HASTANESİNDE YAPILAN LAZER TEDAVİSİNİ SGK DEVLET KARŞILIYOR MU? YA DA HASTA ÜCRET Mİ ÖDÜYOR? BUNUNLA İLGİLİ BİR ŞEY SÖYLEMEDİ.BENİ BİLGİLENDİRİRSENİZ ÇOK SEVİNİRİM.ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Emine hanım öncelikle geçmiş olsun.Sistemleri nasıl çalışıyor. Sigorta yarısını mı karşılıyor yoksa tamamını mı bir bilgimiz yok efendim. Kontrolünde olduğunuz doktorunuza danışırsanız size daha kapsamlı bilgi vererek sorularınıza açıklık getire bilirler.Teşekkür ederiz.

 • D
  Diğdem Soykan01.06.2017

  Bacağımda gözle görülen çok az damar var. İzmir de yaşıyorum. Burada bir radyoloji uzmanı venöz renkli doppler yaptı. Ciddi venöz yetmezlik var tedavi olmanız lazım dedi. Ankara'ya gelsem lazerle varis tedavisini olduktan sonra İzmire aynı gün dönebilir miyim. Ertesi gün bir şey yapacak mısınız?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Geçmiş olsun Diğdem hanım. Burada ben de Doppler Ultrason yapıp haritalandırma yapmalıyım. Aynı gün işleminiz bitip dönebilirsiniz. Kontrolde de kalan kılcal damarlarınıza işlem yapılır. Eskişehir, Antalya, Kastamonu, Urfa,Çorum,Gaziantep, Siirt,Rize,Trabzon,Fethiye,İzmit ve daha birçok şehirden hastalarım geldi, işlemleri yapılıp döndüler. Bunların dışında Avusturalya,İngiltere,Amerika,Hollanda,Finlandiya,Cezayir,Suudi Arabistan hastalarım da geldi. 1 gün-1 hafta arasında işlemleri bitti. En fazla birkaç gün kalmanız gerekebilir. Sağlıklı günler diliyorum.

Soru Sor
Hasta Yorumları
Her şey 30 dakika sonucunda bitmişti
Her şey 30 dakika sonucunda bitmişti 03.12.2019

Merhaba, Rengin Türkgüler hocamı ilk başta sosyal medyadan takip etmneye başladım. Daha sonra kliniğe gelmeye karar verdim. İyi ki... Geldiğim an şikayetlerimden bahsettim, ardından çok güzel bir ultrason hocamın en güzel muayene şeklinin '' aykata ultrason'' ardından ''işte bu'' ditip tedaviye karar verdim.İyi ki... Şikayetlerim o kadar yoğundu ki anlatamam. Şekil bozukluğu, bacağımdaki ağrı ve kramplar bu kadar çabuk mu iyişelme gösterir . Herşey 30 dakika sonucunda bitmişti. Çok şükür !!! Skleroterapi köpük (2 seansla) her şey bitti. Her şey için teşekkür ederim. Başarılar !!! Bergen ÇAĞLAYAN

Ameliyat olmak istemiyordum. İyi ki gelmişim çok memnun kaldım.
Ameliyat olmak istemiyordum. İyi ki gelmişim çok memnun kaldım. 22.02.2018

Ben Rengin Hanım'ı internette tanıtımlarından görerek takibe aldım ve yorumları okuyarak takip ettim. Yapılan yorumlar çok hoşuma gitti. Ameliyat olmak istemiyordum. İyi ki gelmişim çok memnun kaldım. Ağrılarımdan ve kötü görüntüden beni kurtardığınız için çok teşekkür ederim. Güler yüzlü ve samimiyetiniz beni mest etti. Çok harika bir ekipsiniz. Rengin Hanım'a tekrar çok teşekkür ederim. Güler yüzlü çalışanları Safiye Hanım ve Şengül Hanım'a çok teşekkür ederim.

Varis yaralarım vardı, kanıyordu...
Varis yaralarım vardı, kanıyordu... 16.02.2018

Ben Erdal Tülücü, 49 yaşındayım. Adana Osmaniyeden gelen bir hastayım. Rengin Hanım'a ilk geldiğimde yaralarım vardı. 2 tanesi kanıyordu. Lazer tedavisi ve köpük tedavisi gördüm. Son durumdan çok memnunum. Tüm ağrılarımdan ve yaralarımdan kurtuldum. Gece hiç uyuyamıyordum. Bacaklarıma kramplar giriyordu. Şuanda çok memnunum. Rahatsızlıklarımın hiç biri kalmadı. Rengin hanımdan Allah razi olsun. O olmasaydı tedavimi yapabilecek kimseyi bulamamıştık. Teşekkürler....

Bacaklarımdaki ağrılar, şişlikler anında geçti
Bacaklarımdaki ağrılar, şişlikler anında geçti 30.11.2017

Rengin hocamızı uzun araştırmalar sonucu internet ten buldum. Ameliyat olmadan geçmez diyen başka doktorlarla görüşmüştüm. Geçmez dedi. Rengin hocamın videolarını youtube den izledim. Bana güven verdi ve hocama muayeneye geldim. Önce korkuyordum. Hocamın güler yüzü ve bilgisi sayesinde masaya yattım. Hiç narkoz , iğne vurulmadan küçük bir iğne ile hiç acısız bir şekilde bacağım uyuşturuldu ve lazer işlemim tamamlandı (kesi-dikiş olmadan) ve 1 ay sonunda bacaklarımdaki ağrılar, şişlikler anında geçti. Şuan köpük tedavisi görüyorum. Muayene sonucu hocamın bacağınız çok güzel toparlanmış dediğini duyunca çok mutlu oldum. Herşey için teşekkürler. Varisleri olan , venöz yetmezliği olan hiç tereddüt etmeden , Rengin Hocama kendini emanet etsin ve sonuçları görsün. Ayrıca çalışan ekibi Safiye Hanım ve Şengül Hanıma ilgilerinden dolayı çok teşekkürler. Sizi Seviyorum Rengin Hocam

Sağlıklı bacaklara kavuştum
Sağlıklı bacaklara kavuştum 25.11.2017

Dr. Rengin hanıma , arkadaş tavsiye etmişdi. Bacaklarımda yoğun bir şekilde varislerim vardı. Beni rahatsız ediyordu. Üç seans oldum ve bu gün birinci ay kontrolüme geldim. Tedavi öncesi resimlerle aradaki farkı gördüm. Sağlıklı bacaklara kavuştum. Ben, dr. Rengin hanıma çok teşekkür ederim

Dikiş ve kesi olmadan çıkıntılı varislerimden kurtuldum
Dikiş ve kesi olmadan çıkıntılı varislerimden kurtuldum 24.11.2017

Rengin hocama yaklaşık 1 ay önce arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine geldim. Son 2 senedir bacağımdaki varis ağrılarından muzdariptim. Tek seansta dikiş ve kesi olmadan çıkıntılı varislerim den kurtuldum. Hocamın güleryüzü , sakinliği, operasyon esnasında bilgilendirme yapması işlemin sohbet havasında geçmesini sağladı. Hocama ve ekibine çok teşekkür ediyorum, başarılarının devamını diliyorum....

Variste Tek Çare Ameliyat Değilmiş
Variste Tek Çare Ameliyat Değilmiş 18.10.2017

Ben nevşehirden Tavsiye üzerine Rengin hocama geldim iyikide geldim gittiiğim bütün DOKTORLAR cerrahi işlem kesim AMELİYAT olmalısın diyorlardı ve çok Ağrılarım vardı Genişlemiş olan Damarların psikolojimi bozuyordu Tek Çarem Ameliyat Diye Düşünürken ALLAh karşıma Rengin Türkgüler doktorumu çıkardı kesinlikle varis Tedavisi olmak istiyorsanız Rengin Hocama muayene olun sağlık hiç bir şeye Değişilmez. İşinin erbabı olan işini severek yapan ve güler yüzlü ilgisinize ve Asistanınız Safiye Hanıma çok Teşekkür ederim iyiki iyiki siz Tanıdım iyiki Artık varisinde sonu var sevgili Tekipçiler. Mutlaka REngin hocama Gelin.... Sizi Seviyorum..... MÜNEVVER YILMAZ

Çok memnun kaldım
Çok memnun kaldım 14.08.2017

Rengin hanımı çok ağrılı ve sancılı bir yanlış tedaviden sonra buldum. Başka bir doktordan memnun kalmayınca internet üzerinden buldum. Çok memnun kaldım. Güler yüzlü , anlayışlı, sevecen bir doktor. Yapılan hataları düzelti sağolsun. Bacaklarımdaki varislerden kurtuldum. İyiki varsınız , iyiki tanımışım. ALLAH sizin gibi doktorları başımızdan eksik etmesin :)

İyileşme oldu ve ben bile inanamadım
İyileşme oldu ve ben bile inanamadım 05.08.2017

Rengin hocamı internet üzerinden ulaştım. Yıllardır varislerimi kafama takıyordum ve geçmeyeceğini düşünüyordum. Rengin hocamın ilgisi alakası ve samimiyeti beni cesaretlendirdi ve tedaviye başladık. 2 seans sonrasında varislerim de gözle görülür bir iyileşme oldu ve ben bile inanamadım. Bu sorunu yaşayan herkese rengin hanımla ve safiye hanımla tanışmalarını şiddetle tavsiye ediyorum. Rengin hanım ve safiye hanıma çok teşekkür ederim iyi ki varsınız.

Her aşaması sorunsuzdu
Her aşaması sorunsuzdu 03.08.2017

Mükemmel bir klinik. Rengin Hanım mükemmel bir doktor. Ben internetten ve çevremden çok araştırarak Rengin Hanım'ı buldum. Sonrasında muayeneye geldim. Hemen tedavi planım hazırlandı. Önce lazer , daha sonra köpük tedavisi yapıldı. Klinikte çalışanlar, çok iyi enerjileri olan harika insanlar. Her tedaviye gelirken bırakın gergin ve huzursuz olmayı neşe içinde gidip geliyordum. Tedavimin her aşaması sorunsuzdu. Sonucu çok iyi oldu. Eski fotoğraflara baktığımda, şimdiki bacaklarım inanılmazdı. Benim gibi varis sorunu olanların gelecekleri tek adres.

Ufuk Üniversitesi Cad. Farilya Bussines Center, No:8, Kat:14, Ofis:68, Çukurambar, Çankaya
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0532 385 3193 0312 224 1314