Sık SorulanlarHasta Yorumları

Varis Belirtileri Nelerdir ?

Varis toplumda en sık görülen rahatsızlıklardan birisidir. Varis hastalığı genellikle şiddetli bacak ağrıları ile kendini hissettiren ve belirtileri de bu yönde olan bir sağlık sorunudur. Genellikle varis pek önemsenmeyen ancak ilerlemesi durumunda da sağlık açısından ciddi risk barındıran bir hastalık olarak bilinmektedir.

Varis Belirtileri Nelerdir ?

Ağrı ve Ağırlık Hissi

Varis nedeniyle biriken kirli kan, genellikle ayak bileklerinde ve bacaklarda şiddetli bir ağrının oluşmasına neden olur. Ayrıca bacaklarda ağırlık hissi meydana gelir.

Şiddetli ağrı ise ilerlemiş varislerde özellikle gün sonunda çok gözlemlenen belirtilerden birisidir. Bunun dışında tüm varis çeşitlerinde az ya da çok ağrı olabilmektedir.

Damarlarda Artış

Varisli olan damarların artması bacaklarda bölgesel olarak oluşan ağrıların artmasına da neden olabilir. Özellikle damarların şişmesi, damar içinde biriken kirli kan nedeniyle o bölgede ağrı, yanma ve kaşıntıya neden olabilmektedir.

Bacaklarda ve Ayaklarda Şişlik

Varis belirtileri içerisinde en sık gözlemlenen belirtilerden birisi de şişliktir. Hem bacaklarda hem de ayaklarda oluşan şişlikler neticesinde kişinin günlük ihtiyaçlarını karşılayabileceği şekilde hareket etmesi bile zorlaşabilmektedir.

Yorgunluk Hissi

Kısa süre ayakta kalınmasına karşın oldukça çabuk bir şekilde yorulmak varis belirtileri içerisinde gösterilmektedir. Çünkü toplar damar poşet gibi olmuştur. Kalbe dönmesi gereken kan yükünün büyük kısmı bacaklarda birikmektedir. İlerlemiş varisler vücutta dolaşan kan miktarının azalmasına neden olmaktadır. Bu durum da doğal olarak yorgunluk hissine neden olur.

Yanma Hissi

Varisleşmiş damarlarda kirli kan biriktiği için yanma ve sıcaklık hissi oluşur. Küçük kılcal damarlarda bile bir bölgede yoğunlaşmış damarlar varsa bölgesel olarak yanma ve sıcaklık hissi görülebilmektedir. Büyük damarlardaki varislerde yanma ve sıcaklık hissi genel olarak mevcuttur.

Kramp

Sık aralıklar ile bacak bölgesinde bölgesel olarak veya genel olarak yaşanabilecek kramplar da yine varis belirtileri içinde yer alabilmektedir. Varis başlangıcında belirgin kramp görülmez Özellikle geceleri yatıldığında hareketsiz kalındığında daha sık aralıklar ile kramp sorunu yaşanıyorsa muhtemelen varisin ilerlediği düşünülebilir.

Kaşıntı

Sıcaklık ve yanma hissine bağlı olarak bacaklarda şiddetli şekilde kaşıntı hissi de yaşanabilir. Kaşıntı sadece bacaklarda bölgesel olarak varisli damarların olduğu bölge üzerinde ve yoğun şekilde oluşabilmektedir. 

Uyuşukluk

Gün içinde uyuşmalar ve ağrılar da belirtiler içinde yer almaktadır. Bacaklarda biriken kirli kan dolayısıyla uyuşukluk hissinin yaşanması sık görülür. Varis nedenleri hakkında daha fazla bilgiye ilgili yazımızdan ulaşabilirsiniz.

Venöz Yetmezlik Belirtileri

Venöz yetmezlik belirtileri farklı şekil ve derecelerde ortaya çıkmaktadır. Venöz yetmezlik belirtiler hastanın hem yaşam konforunu hem de kozmetik problemlere neden olmaktadır. Venöz yetmezlik oluştuğunda aşağıda görülen belirtiler ortaya çıkar.

 • Kılcal varislerin oluşumu,
 • Kalın varislerin oluşumu,
 • Yorgunluk hissi, 
 • Cilt renginin değişmesi, 
 • Ayak bileklerinde ve bacaklarda kaşıntı
 • Ağrı ve şişlik oluşması 
 • Kramp
Varis Belirtileri Nelerdir ? Sık Sorulan sorular
 • Varis Ağrısı Nasıl Geçer?
  Varis Ağrısı Nasıl Geçer?

  Öncelikle belirtmek isteriz ki varis ağrısı varis hastalığı tedavi edilmediği müddetçe kalıcı olarak geçmez. Bu nedenle varis ağrısından kurtulmak için aşağıda sayacağımız tavsiyelerin yanı sıra biran önce varis tedavisi için bizimle görüşmenizi tavsiye ederiz. 

  Peki Varis Ağrısından Kurtulmak İçin Ne Yapmalı?

  Varis ağrısı bacak toplardamarlarında biriken kirli kanın kalbe taşınamaması sonucu ortaya çıkan bir ağrıdır. Bu varis ağrısının hafifletilmesi için; 

  • Ayaklarınızı yüksek bir yere kaldırın,
  • Ayaklarınızı ve bacaklarınızı soğuk su ile yıkayın, 
  • Dinlenirken ayaklarınızı mutlaka yükseğe kaldırın,
  • Varis çorabı giyin, 
  • Bacak bacak üstüne atmayın, 
  • Dar pantolon giymeyin,

  Yukarıda saydığımız yöntemlerin yanı sıra varis hastalığına bağlı ağrıların hafiflemesi kalıcı olarak iyileşmesi için mutlaka varis tedavisini planlayın. 

  Varis ağrısından kurtulmak için yapılacak tedavi yöntemleri 

 • İç Varis Nasıl Anlaşılır?
  İç Varis Nasıl Anlaşılır?

  İç varis bacak toplardamarlarının cilt yüzeyinden görülmeyen daha çok dokular arasında kalan damarlarda oluşan varislere verilen addır.

  İç varis çoğu zaman dıştan görülen belirtiler vermeyen varis tipidir. Bu varis tipinde varis hastası olan kişi varis hastalığının bir takım belirtilerini hisseder. Ancak gözle görülen bir belirti yoktur.

  İç varisin varliğinin hissedilmesini sağlayan belirtileri
  • Ağrı
  • Kaşıntı
  • Kramp
  • Yanma hissi
  • Uyuşukluk
  • Yorgunluk
  • Ağırlık hissi

  İç varis yukarıdaki belirtilerin görüldüğü ancak bacak damarlarının görünür hale gelmediği durumlarda varlığı anlaşılan varis türüdür. İç varisin anlaşılabillmesi için hastanın varis muayenesi olması gerekir. Yapılacak varis muayenesinin bir girişimsel radyoloji uzmanı tarafından yapılması tavsiye edilir. Girişimsel radyoloji uzmanı hastaya ayakta renkli doppler ultrason yaparak dokuların içinde bulunan tüm damarları inceler. Böylece dıştan gözle görülmesi mümkün olmayan bu damarların durumunun anlaşılması mümkün olur.

  İç varis hastalığı diğer varis hastalığından farklı değildir.

  İç varis tedavisi için lazerle varis tedavisi yada köpükle varis tedavisinin uygulanması gerekir. Kişide iç varis bulunması halinde diğer varis tiplerinin tedavisinden önce iç varislerin tedavi edilmesine öncelik verilmelidir.

   

 • Varis Nasıl Anlaşılır ?

  Öncelikle beriltmek isteriz ki varis hastalığının ilk belirtilerini hastanın kendisi görecektir. Bu nedenle gözle görülen ve hissedilen belirtileri saymakta yarar vardır. Aşağıda görülen ve hissedilen varis belirtilerden bir veya daha fazlasının görülmesi halinde varis hastalığının olduğu düşünülebilir.

  Böyle bir durumda bizimle iletişime geçerek varis muayenesi olmalı ve renkli doppler ultrason ile bacak toplardamarlarınızın incelenmesini sağlamalısınız.  

  Varisin gözle görülen belirtileri
  1. Ayakta şişlik
  2. Kaşıntı
  3. Ciltte renk değişikliği 
  4. Gözle görülen damarlar
  5. Kılcal damar çatlamaları
  Varisin hissedilen belirtileri
  1. Bacaklarda dolgunluk
  2. Sürekli yorgunluk hissi
  3. Gece uykusunda kramp
  4. Ağrı

   

Uzm. Dr. Rengin Türkgüler Sorularınızı Cevaplıyor
 • G
  Gizem Mutlu23.08.2023

  Merhaba yaklaşık en az 4 5 yıldır sol bacağımın üst kısmında baldırımın ön tarafında içten yanma karıncalanma oluyor geceleri kramplarla uyanıyorum sizce sebebi ne olabilir?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Gizem hanım merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Varis olabilir, kas olabilir, sinir olabilir kemik olabilir. Varise yönelik bir problem varsa muayene sonrası anlayabiliriz. Yoksa diğer alanlarda uzman hekimlere başvurmanız gerekebilir.

 • D
  Deniz28.06.2022

  MERHABA HOCAM 6-7 YIL ÖNCE APANDIST PATLADIĞI İÇİN ZOR BİR AMELİYAT GEÇİRDİM YILLARDIR SEBEBİNİ BİLMİYORUM AMA AMELIYAT OLDUGUM YERDE İĞNE GİBİ BATMALAR OLUYOR SÖYLEMLERE GÖRE ÜŞÜTÜLDÜĞÜ İÇİN BU RAHATSIZLIK OLUYORMUS ?

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba, detaylı bir muayene ile sorun olup olmadığına bakılma ve tanı konmalıdır. Tarif üzerinde buradan sizi yönlendirmem pek doğru olmaz. Sevgiler.

 • Ş
  Şükrü Partanaz25.06.2022

  Merhabalar. Sağ bacağımın dizalyı yan tarafında hisiszlik ve zaman zaman yanma batma hissi yaşamaktayım. İlk önce norolojiye gittim EMG ,EMAR ve kan testi oldum. Belimde ufak bir fıtık ve B12 eksikliği haricinde bir şey çıkmadı beni Fizik e yönlendirdi. Fizik te aynı ilacı verdi ve bel fıtığı için egsersiz verdi. Şuan ilaçkullandım bir etkisini görmedim. topuklarımda da iğne gibi batmalar ve uyuşan bölgede batmalar arttı. Sorun nedir ve nasıl tedavi olmalıyım.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhaba Şükrü bey. Varis olup olmadığını anlamak için muayene etmem gerekir. Ama bu şikâyetleriniz bel fıtığına bağlı da olabilir. Varise bağlıysa tedavi sonrası şikayetleriniz geçecektir. Sevgiler.

 • M
  Merve Ağlayan15.09.2021

  Merhabalar Hocam, Gece uykularımı bölen kramplarım oluyor. Haftada en az 2 kez uykumda aynı bacağımın baldır kısmına kramp giriyor. O kısımda da bir damarında dışa doğru çıktığını gördüm. Bir diğer sorunum ise son 1 haftadır sol ayağımın üst kısmında bir damar belirdi. Şu an biraz aksayarak yürüyorum ve damara baskı yaptığım zaman yanma ve ağrı hissi oluşuyor. Ayak bileğim de şiş durumda. Yanıtınızı bekliyorum ilginize teşekkür ederim

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merve hanım merhaba, bahsettiğiniz durumlar varis belirtileri evet. Ancak doğru tanı konabilmesi için Doppler ultrason çekerek muayene olmanız gerekir. Varise bağlı ise tedavi sonrasında durumunuz daha fazla ilerlemeden sağlıklı yaşamanıza tekrar dönebilirsiniz. En kısa zamanda uzman bir hekim tarafından muayene edilmenizi önerir, sağlıklı günler dilerim.

 • Z
  Zeynep Çoğu22.12.2020

  MERHABALAR YILLARDIR ARA ARA GECE YATTIKTAN SONRA BACAKLARIMDA UYUŞMALAR HİSSEDİYORDUM SANKİ KAN DAMARLARIMDA HAREKET ETMİYOR GİBİ BİR HİS SANKİ SON BİR AYDIR İSE ÜST BACAK KISMINDA ETLERİMDE ÖNCE UYURKEN KASILMA VE UYKUMDAN UYANINCADA ETLERİMİN PARÇALARA BÖLÜNÜP HER PARÇASININ SANCIMASI OLUYOR KEMİK AĞRISI DEİL BİLİYORUM YORGUNLUĞA BAĞLI EKLEM VE KEMİKLERİMİN AĞRIDIĞI OLUYOR FAKAT BU BÖYLE BİR AĞRI DEİL ETLERİMİN AĞRIDIĞINI HİSSEDİYORUM VE İÇ VARİS OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM ÇÜNKÜ DIŞARIDAN GÖRÜŞÜNEN KILCAL DAMARLAR YOK BACAĞIMI BİR YERE VURDUĞUM ZAMAN AŞIRI MORLUKLAR OLUŞUYOR UZUN SÜRÜ MORLUĞU GEÇMİYOR BANA YARDIMCI OLURSANIZ SEVİNİRİM ŞİMDİDEN TEŞEKKÜR EDERİM

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Zeynep hanım merhaba, öncelikle geçmiş olsun. Varislere bağlı bir problemde olabilir, derin sistemde genişlemiş damarlar da olabilir. Bunlara bakılması gerekmektedir. Doppler ultrason ile tespiti kolay bir şekilde yapıla bilir. Bunun net tanısı konulabilmesi için detaylı muayene etmek gerekmektedir. Orada kas, kemik ve damarlar bir çok sistem var. Size net bir şey söylemem içinde muayenenizi yapmam lazım. Varislere bağlı ise tedavi olduktan sonra yüksek olasılıkla bu şikayetleriniz geçecektir. Sağlıklı günler dileriz.

 • N
  Neyran Yıldızhan06.08.2018

  Merhaba doktor hanım, Her iki bacağımda ve özellikle sol ayağımda geniş kan göllenmeleri mevcut. Çok sık olmasa da açılması uzun süren kramplar oluşabiliyor. Son haftalarda üst bacaklarımın kasığa yakın iç kısmında da genişlemiş ve şişmiş bozulmuş damarlar ortaya çıktı. Ben defalarla muayene oldum. yüzeysel ve derin venöz yetmezlik teşhisi kondu. Her çeşit tıbbi incelemeden geçtim. Renkli dopler, sintigrafi gibi yapılması gereken ve gereksiz olduğu da ifade edilen her inceleme yapıldı ve öneri olarak hep hareket halinde olmam gerektiği belirtildi. Kasıktan girilerek damar çekilmesinin artık güncel olmadığı belirtildi.Günlük yürüyüş ve yüzme seanslarını sürdürmem salık verildi. Kilo vermek dışında bütün önerileri uyguluyorum. Ancak alt bacaklarımda oluşan ve neredeyse bütün alt bacaklarımı ve sol ayağımı kaplayan renk dönüşümünün önüne geçemiyorum ve kimse kozmetik işlevli bir önlem önermedi. İlerlemesinin önüne geçmek için ne yapmam gerektiğini de söylemedi. Sadece kan kaçağı olduğu ve cilt altına yayılan kanın cildi boyaması sonucu oluşan görüntü olduğu söylendi. Giderek büyüyen lekeleri nasıl geçirebilirim ve oluşmasını nasıl önleyebilirim bilmek ve tedavi olmak istiyorum.Benim durumum ile ilgili önerilerinizi bilmek isterim. Saygılar

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Öncelikle geçmiş olsun Neyran hanım. Kliniğimize gelmeden ,muayene olmadan buradan sizin için uygun olan tedavi olasılığınız söylemek oldukça zor. Varis tedavisinde doğru tanı,doğru tedavi yolu çok önemlidir. Gözardı edileceği durumda çarpmaya bağlı yara oluşumu akciğere pıhtı atma gibi büyük komplikasyonlarla karşılaşmak söz konusudur. Kliniğimizde kesi tanı için Dr. Rengin hocamızın size ayakta Doppler US çekmesi gerekir. Eskii sonuçlanırınızıda beraberinde getirerek yeni sonuçlar ile kıyaslama yapıldıktan daha sonra bir venöz haritalama oluşturuluyor. Sizin için uygun olan tedavi planı Skleroterapi ( Köpük Tedavisi) mi ? yoksa Endovenöz Lazer Ablasyon mu ? buna karar veriliyor. Skleroterapi (Köpük tedavisi) Genelde kılcal varislerde ve orta derece varislerde uygulanan bir tedavi yöntemidir. 1-2 senansa biter ama nadirde olsa 4-5 seans süren hastalarımızda oluyor. Bunun sebebi varislerin azlığına ya da çokluğuna bağlıdır. Endovenöz Lazer Ablasyon (EVLA) ; venöz yetmezlik,damar genişlemesi ve ameliyat olması gereken damarlarda uyguladığımız ikinci bir tedavi yöntemidir Tek senansta da biter.Ameliyatsız tedavimiz bu EVLA sayesinde hastalarımızın sağlığına hemen kavuşmasını ve yaşamına olumlu devam etmesinde en büyük etkendir. Kesi yok, dikiş yok ve anestezi almadan tedavilerinize yürüyerek gelip gideceğiniz bu tedavi yöntemlerimizde tekrarlama, herhangi bir sorun yaşamadan varislerinizden kurtulmanız mümkündür. Fiyat Bilgisi ve Randevu için bize (0312)224 13 14 numaralı telefonumuzdan ulaşabilirsiniz.

 • A
  Arzu Oruç17.10.2017

  iyi günler hocam 2013 yılında iç varis başlangıcım oldu Bacaklarımda ağrı ayaklarımda şişme ile belirtileri ortaya çıktı 2016 yılında hamileliğimde ayaklarım daha da şişti 38 numara ayağıma hiçbir ayakkabı omadı 40 numara terlikler giydim ve hala ayaklarım bi numara büyük kaldı şiş hala bacaklarımda ağrı oluyor ayaklarımın şişliği nasıl gider hocam AYAKLARIMIN ŞİŞLİĞİNDEN ÇOK ŞİKAYETCİYİM NE YAPABİLİRİM :(

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Merhabalar Arzu hanım, Ben Dr. Rengin Hanım’ın asistanıyım. Öncelikle geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum. Kesin tanı için Dr.Rengin hanımın Ayakta Bilateral Venöz Renkli Doppler US çekmesi gerekir. Sizin varisinizin tipini , derecesini ve yerini belirledikten sonra Venöz Haritalama oluşturulacak; sizin için uygun olan tedavi planı skleroterapi (köpük tedavisi) mi , Endovenöz Lazer Ablasyon (EVLA) mı karar verilecektir. Skleroterapi ve Endovenöz Lazer (EVLA) ile tedaviler yapıldığında % 100 'e yakın başarılı sonuçlar almaktayız. Tedavis sonrası hiç bir şekilde kesi yada dikiş izi olmayacak. Muayene, tedavi ücretleri hakkında ya da bilgi ve randevu için : 0312 224 13 14 - 0532 385 31 93 numaralardan bize ulaşabilirsiniz . Gününüz sağlık dolu olsun.

 • H
  Hulya Gunes06.09.2017

  Varış belirtileri var ama hiç ağrım olmuyor. Görüntü biraz bozuk ama yaşım nedeniyle o da çok önemli değil. Yine de varis tedavisi olmasam Olmaz mı farklı bir yöntem yokmu mudur.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Geçmiş olsun, Varis belirtilerini olması tedavi için yeterlidir. Tedavi olmazsanız ilerleyen dönemde ayak bileklerinizde renk değişikliği, hatta yara oluşabilir. Ayrıca varisli damarlarda pıhtı oluşup akciğere pıhtı atabilir. Tedavi olmanızı öneririm.

 • D
  Dilek Günay01.06.2017

  hocam iyi günler dilerim. benim şikayetim gece uykularımı bölen bacak ağrısı. yukarıda saydığınız belirtilerin hiçbirisi bende yok. dışarıdan damar da görülmüyor. kaşıntı uyuşukluk falan da yok. ama uyurken beni uyandıran ağrılar oluyor kramp gibi de değil. sizce ne olabilir.

  Uzm. Dr. Rengin Türkgüler

  Dilek hanım merhaba. Öncelikle geçmiş olsun. Tanımladığınız ağrı, huzursuz bacak sendromunu düşündürüyor. Ankara'da yaşıyorsanız bu konuda yardımcı olmak isterim. Özel bir masaj ve mezoterapi ile sıkıntılarınızın büyük ölçüde azalmasını sağlayabiliriz. 0312 224 13 14/ 0532 385 31 93 telefon numaralarımız. Sağlıklı günler diliyorum.

Soru Sor
Hasta Yorumları
Her şey 30 dakika sonucunda bitmişti
Her şey 30 dakika sonucunda bitmişti 03.12.2019

Rengin Türkgüler hocamı ilk başta sosyal medyadan takip etmneye başladım. Daha sonra kliniğe gelmeye karar verdim. İyi ki... Geldiğim an şikayetlerimden bahsettim, ardından çok güzel bir ultrason hocamın en güzel muayene şeklinin '' aykata ultrason'' ardından ''işte bu'' ditip tedaviye karar verdim. İyi ki...

Ameliyat olmak istemiyordum. İyi ki gelmişim çok memnun kaldım.
Ameliyat olmak istemiyordum. İyi ki gelmişim çok memnun kaldım. 22.02.2018

Ben Rengin Hanım'ı internette tanıtımlarından görerek takibe aldım ve yorumları okuyarak takip ettim. Yapılan yorumlar çok hoşuma gitti. Ameliyat olmak istemiyordum. İyi ki gelmişim çok memnun kaldım. Ağrılarımdan ve kötü görüntüden beni kurtardığınız için çok teşekkür ederim.

Varis yaralarım vardı, kanıyordu...
Varis yaralarım vardı, kanıyordu... 16.02.2018

Ben Erdal Tülücü, 49 yaşındayım. Adana Osmaniyeden gelen bir hastayım. Rengin Hanım'a ilk geldiğimde yaralarım vardı. 2 tanesi kanıyordu. Lazer tedavisi ve köpük tedavisi gördüm. Son durumdan çok memnunum.

Bacaklarımdaki ağrılar, şişlikler anında geçti
Bacaklarımdaki ağrılar, şişlikler anında geçti 30.11.2017

Rengin hocamızı uzun araştırmalar sonucu internet ten buldum. Ameliyat olmadan geçmez diyen başka doktorlarla görüşmüştüm. Geçmez dedi. Rengin hocamın videolarını youtube den izledim. Bana güven verdi ve hocama muayeneye geldim. Önce korkuyordum. Hocamın güler yüzü ve bilgisi sayesinde masaya yattım.

Sağlıklı bacaklara kavuştum
Sağlıklı bacaklara kavuştum 25.11.2017

Dr. Rengin hanıma , arkadaş tavsiye etmişdi. Bacaklarımda yoğun bir şekilde varislerim vardı. Beni rahatsız ediyordu. Üç seans oldum ve bu gün birinci ay kontrolüme geldim. Tedavi öncesi resimlerle aradaki farkı gördüm. Sağlıklı bacaklara kavuştum. Ben, dr. Rengin hanıma çok teşekkür ederim.

Dikiş ve kesi olmadan çıkıntılı varislerimden kurtuldum
Dikiş ve kesi olmadan çıkıntılı varislerimden kurtuldum 24.11.2017

Rengin hocama yaklaşık 1 ay önce arkadaşlarımın tavsiyesi üzerine geldim. Son 2 senedir bacağımdaki varis ağrılarından muzdariptim. Tek seansta dikiş ve kesi olmadan çıkıntılı varislerim den kurtuldum. Hocamın güleryüzü, sakinliği, operasyon esnasında bilgilendirme yapması işlemin sohbet havasında geçmesini sağladı.

Variste Tek Çare Ameliyat Değilmiş
Variste Tek Çare Ameliyat Değilmiş 18.10.2017

Ben nevşehirden Tavsiye üzerine Rengin hocama geldim iyikide geldim gittiiğim bütün DOKTORLAR cerrahi işlem kesim AMELİYAT olmalısın diyorlardı ve çok Ağrılarım vardı Genişlemiş olan Damarların psikolojimi bozuyordu Tek Çarem Ameliyat Diye Düşünürken ALLAh karşıma Rengin Türkgüler doktorumu çıkardı.

Çok memnun kaldım
Çok memnun kaldım 14.08.2017

Rengin hanımı çok ağrılı ve sancılı bir yanlış tedaviden sonra buldum. Başka bir doktordan memnun kalmayınca internet üzerinden buldum. Çok memnun kaldım. Güler yüzlü , anlayışlı, sevecen bir doktor. Yapılan hataları düzelti sağolsun. Bacaklarımdaki varislerden kurtuldum. İyiki varsınız , iyiki tanımışım.

İyileşme oldu ve ben bile inanamadım
İyileşme oldu ve ben bile inanamadım 05.08.2017

Rengin hocamı internet üzerinden ulaştım. Yıllardır varislerimi kafama takıyordum ve geçmeyeceğini düşünüyordum. Rengin hocamın ilgisi alakası ve samimiyeti beni cesaretlendirdi ve tedaviye başladık. 2 seans sonrasında varislerim de gözle görülür bir iyileşme oldu ve ben bile inanamadım.

Her aşaması sorunsuzdu
Her aşaması sorunsuzdu 03.08.2017

Mükemmel bir klinik. Rengin Hanım mükemmel bir doktor. Ben internetten ve çevremden çok araştırarak Rengin Hanım'ı buldum. Sonrasında muayeneye geldim. Hemen tedavi planım hazırlandı. Önce lazer , daha sonra köpük tedavisi yapıldı. Klinikte çalışanlar, çok iyi enerjileri olan harika insanlar.

Ufuk Üniversitesi Cad. Farilya Bussines Center, No:8, Kat:14, Ofis:68, Çukurambar, Çankaya
uzm. dr. rengin türkgülerUzm. Dr. Rengin TürkgülerRadyoloji Uzmanı
0532 385 31930312 224 1314